ברוכים הבאים לאתר, שמי רוני שחר ואני חובב היסטוריה ומאז ומתמיד נמשכתי באופן ספציפי לעם הצ’רקסי.

תמיד אהבתי לחקור עמים ובפרט את אלו היושבים במדינה ישראל כדוגמת הפלסטינאים, הבדואים, הדרוזים וגם את הצ’רקסים…. אני לא יודע לשים את האצבע על הסיבה המדויקת, אולי זה הדמיון המסוים לעם היהודי שחווה את השואה, אם כי יש אנשים שיגידו ובצדק שיש הבלים רבים בין הרדיפות שחוו הצ’רקסים לשואה שחווה העם היהודי. ואולי זה פשוט עם שקט שיושב בשני ישובים בצפון בכפר קמא ובריחניה, עם צבעוני ומעניין שללא ספק מוסיף נפח מעניין למדינת ישראל. לא רבים יודעים אבל לעם הצ’רקסי יש גם נציגות בנבחרת ישראל בכדורגל, הלא הוא ביבראס נתכו שבמקור היה קפטיין בהפועל תל אביב, מדובר בלוחם, מנהיג, ויש שיגידו דוגמה מייצגת לעם הצ’רקסי כולו.

רוני שחר

 

מה הביא אותי להקים את האתר הזה?

זה פשוט מאוד – כדי שעוד אנשים יוכלו להכיר את העם הצ’רקסי המקסים ולהבין יותר על מקום מושבם בארץ ובעולם, ולא תאמינו – בארץ יש יותר צ’רקסים מאשר בארה”ב – זה המצב.
אני מקווה שההיכרות שלך עם העם הצ’רקסי תביא אותך לבקר במקום מושבם, לטעום את המאכלים שלהם ובפרט את הגבינות ולהתשתתף בפסטיבל הצ’רקסי המתקיים אחת לשנה.

 

קצת עלי

אני בן 57 אבל מגיל 53 אני בפנסיה ומטייל בארץ ובעולם , ראיתי מקומות מקסימים ותרבויות יפות ותאמינו לי שהתרבות הצ’רקסית היא אחת התרבויות הכי יפות שנתקלתי בהן. זו המחווה שלי לעם המקסים הזה.

מצאתם טעות בכתבה? אל תהססו לעדכן אותי, אשמח לשמוע ולתקן.

ניתן להשיג אותי באימייל: moneyeda@yahoo.com

קחו בחשבון שרוב הזמן אני מטייל או משועמם ולכן אני משתדל לענות ולהגיב מהר לכן אל תהססו ליצור איתי קשר.

 

באהבה,

רוני שחר☺

 

קישורים מומלצים נוספים הנוגעים לעם הצ’רקסי:

הצ’רקסים – ויקיפדיה

הצ’רקסים – משרד הביטחון

הצ’רקסים בישראל

הכפר הצ’רקסי ריחניה – אבשלום שחר